LATE LIEFDE.

„Morgen avond dadelijk al?" schrikte hij, ,,'k heb 't zoo druk en 'k verzuim zooveel as jij hier de heele avond zit."

„Hoe laat sta je op 's morgens?"

„Nou, om deze tijd van 'tjaar zoo tegen half zes."

„Mot je net doen as ik en d'r om vier uur uit springen, dan hei je om halfzes al drie dubbeltjes verdiend — ik kom hoor en as je 't nog al druk hebt, dan kom ik bij je zitten en 'k help je wat. Dat gefük aan die schoenzolen heb ik zóó aan m'n kop dunkt me."

„Nou goed, kom maar, tegen donkeravond dan hoor."

„Waarom zoo laat?"

„Nou, anders ziet iedereen in de buurt je weer, net as vanavond en 'k wou niet graag dat er dadelijk al praatjes van kwamen."

„Lieve hemel waarom niet? As wij 't toch samen goed weten, wat kan 't ons dan schelen of de menschen kletsen," vroeg Trien, haar wollen wintermuts op zettend en die onder de kin vast hakend — 't was wel wat warm, midden in Augustus, maar 't was de eenige hoofdbedekking die ze bezat en om dadelijk den eersten keer blootshoofds naar haar aanstaande te gaan, daartoe had ze niet kunnen besluiten.

„Neen, dat kan jou misschien niet schelen, maar mij wel, ik moet van de menschen leven," zei Klaas, wat flinker, nu hij wist gauw van haar verlost te zullen zijn.

„Nou, goed, je zelt je zin hebben Kuipers," stemde ze toe, „*k heb tóch 'n zware dag morgen, 'k moet haver binden by boer Martens, stukwerk, twee kwartjes de honderd schooven en as 'k nou tot donker door peuter maak ik er misschien vijf honderd af, dat 's 'n rijksdaalder verdiend."

,,'n Rijksdaalder? Jij alleen op één dag?" vroeg Klaas, met ontzag naar haar opziend, „ik maak nooit meer as 'n daalder, al flik ik me ook kepot."

„Nou ja, jij hebt altijd door wat te doen, maar ik moet 's zomers zooveel halen, dat 'k 's winters m'n mond ook open houden kan," bekende ze.

,,'t Is toch kras voor 'n vrouwmensch, 'n heele rijksdaalder op één dag," vond Klaas nog eens, bedachtzaam met het hoofd knikkend.

„Ja jong en nou mot je goed bedenken, as wij trouwen gaan samen, dan komt die rijksdaalder van mij bij die daalder van