de sirene.

geaffecteerd). Marianne, kindlief, laat mij je hartelijk gelukwenschen, op dezen heerlijken dag. Drie en twintig jaren ben je nu al de zonneschijn van je vaders huis en sinds drie jaren zélfs de huisvrouw. Ja - er ligt een heele taak op dezen tengere schoudertjes. (Zij legt even de hand op Marianne's hoofd en kust haar dan op het voorhoofd).

Marianne (als een jong aanhankelijk kind). O Mevrouwtje, die taak was er leelijk afgekomen als u er niet geweest was. U bent letterlijk een moeder voor mij geweest.... (glimlachend reikt zij de hand aan Mevrouw Soeters die haar reeds wachtend aanzag).

Mevrouw Soeters (blond kwaadsprekerig vrouwtje). Ongeloof elijk, Marianne, dat je pas drie en twintig bent vandaag. Je bent zoo'n geposeerde verschijning, men zou je best dertig kunnen geven....

Marianne (genuanceerd). U hebt altijd zoo'n apart geestig compliment, daaraan herken ik U dadelijk.... U ziet er zelf ook zoo jeugdig uit dat Else eerder Uw oudere zuster lijkt; (in een adem Else de hand reikend) Zij ziet ook erg bleekjes, hé? Hoe gaat het Elsje? Toch niet weer zoo slap als de vorige winter? Toen dacht iedereen, dat je (met gamine-gebaar) een beetje overstag ging. Maar nu ben je er weer bovenop, geloof ik.

Else (onbeduidende 28-jarige blondine, onmachtig hatelijk). Och, jij bent zoo'n echte stoere verschijning en zulke menschen denken altijd, dat fragiele naturen als ik, niet zoo sterk zijn. Maar ik kan heel wat stootjes hebben, al ben ik niet zoo'n kolos van vleesch.

Marianne (steeds de gamine). Nu gelukkig maar he Else, onkruid vergaat niet.(Ze begroet nu den Heer en Mevrouw Ferre).

Mevrouw Ferre (knappe verschijning, doch met zenuwachtige gejaagdheid in haar spreken). Marianne, wat een heerlijk feest hé? Je drie en twintigste jaar, schoonste leeftijd. En je vader nog zoo jeugdig, ik geloof een echte don Juan, hè?

Marianne (langzaam melodieus sprekend). Zijn alle mannen niet een beetje don Juan's, Mevrouw? (Zij begroet Bart Ferre met diepen blik).

Mevrouw Ferre. Och God bewaar me, gelukkig niet. Mijn man tenminste niet. Ik zou geen rust of duur hebben. Zeg Marianne, ik wil niet indiscreet zijn, je toilet is allerliefst, werkelijk ravis-