„ST. AUGUSTINUSSTICHTING" Bevestigd te Gennep (L) UITGIFTE van f 5.000.000,- 9'/?% 30-jarige obligaties, lening 1970 in «tukken groot nominaal f 1.000,- aan toonder tot de koers van 100 pCt TRUSTEE: Maatschappij voor Trust- en Administratiezaken N.V. - Amsterdam Ondergetekenden berichten, dat zij op de voorwaarden als vermeld in het prospectus van 10 juni 1970 de inschrijving op bovengenoemde obligaties openstellen op donderdag 18 juni 1970 van des voormiddags 9 uur tot des namiddags 3 uur bij hun kantoren te Amsterdam, 's-Gravenhage, Rotterdam, Eindhoven. 's-Hertogenbosch en Utrecht, voorzover aldaar gevestigd. Prospectussen en inschrijvingsbiljetten zijn verkrijgbaar bij de kantoren van inschrijving. NEDERLANDSE CREDIETBANK N.V. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK N.V. BANK MEES & HOPE NV COÖPERATIEVE CENTRALE BOERENLEENBANK COÖPERATIEVE CENTRALE RAIFFEISEN-BANK CREDIET- EN EFFECTENBANK N.V. INGWERSEN & CO. F. VAN LANSCHOT LENTJES & DROSSAERTS N.V. N.V. SLAVENBURG'S BANK
De tijd : dagblad voor Nederland
- 10-06-1970
Permanente URL
- Gebruiksvoorwaarden
-
Auteursrechtelijk beschermd. Op dit object rust auteursrecht.
- Krantentitel
- De tijd : dagblad voor Nederland
- Datum
- 10-06-1970
- Editie
- Dag
- Uitgever
- N.V. Drukkerij De Tijd
- Plaats van uitgave
- Amsterdam
- PPN
- 842127143
- Verschijningsperiode
- 1965-1974
- Periode gedigitaliseerd
- 1965-1974
- Verspreidingsgebied
- Landelijk
- Herkomst
- Koninklijke Bibliotheek C 236
- Nummer
- 40569
- Jaargang
- 125
- Toegevoegd in Delpher
- 18-11-2014
Advertentie
Advertentie
P. DE GRUYTER EN ZOON N.V., 'i-Hortogcnbosch De Kaart van Bestuur der mede. dal de dividenden ov< het boekjaar 1069 itigevoljï Besluit van de Algemene vei gadering van aandeelhoudei \an 3 juni 1970 nis volgt zij vastgesteld: een dividend va 6rn voor de cumulatief prctr rente aandelen en. li' voor de cumulatief preferenl winstdelende (Bi aandelen. De dividenden op de cumuls tief preferente en de cumuli tief preferente winstdelcnc aandelen zijn vanaf 15 juni a..< onder aftrek van 2.ï'.ó div dendbelasting, betaalbaar b de kantoren van de Amstei dam-Uotterdam Bank NV. i Rotterdam. Coolsingel 119. An sterdam, Gebouw lioklu ingan O.Z. Voorburgwal 274. 's-Gr; venhage. Kneuterdijk 8 e 's-IJertogenbosch, V'isstraat <1 Op de dividendbewijzen No. I van de cumulatief preferenl en no. 82 der cumulatief pref rente winstdelende aandelf za) aldus 45.— worden betaali 's-Hertogenbosch, 10 juni 1970.
Advertentie
HET JOHN F. KENNEDY-ATHENEUM TE DONGEN MGR. SCHAEPMANLAAN 11 vraagt per 1 augustus 1970 DOCENTEN voor: MUZIEK 9 uur ENGELS 24 uur ter vervanging wegens ziekte. Sollicitaties te richten aan het dagelijks bestuur van Ons Middelbaar Onderwijs, Prof. Dondcrsstraat 4G tc Tilburg, onder vermelding van het vak en de school waarnaar U solliciteert. Afschrift hiervan gelieve U rechtstreeks te zenden aan de rector van de school, dc heer' Dr. A. P. J. Brouwers, die ook nadere inlichtingen verstrekt Tel. school: 01623-2094; privé rector: 01623-2417.
Advertentie
Hel Majella Ziekenhuis te Bussum vraagt enkele verpleegkundigen voor de volgende afdelingen: VERLOSKUNDE/GYNAECOLOGIE CHIRURGIE KLASSE-AFDELING SPECIAL CARE. Er is ook plaatsingsmogelijkheid voor z.g. „tweelingfuncties". Informaties, zowel telefonisch (telefoon: 02159-31551, toestel 141) als schriftelijk, worden gaarne verstrekt door het Hoofd van de Verplegingsdienst, waarnaar U ook Uw sollicitatie kunt richten.
Advertentie
UTRECHT Het bestuur van de Kath. Scholenstichting „Buiten Wittevrouwen" vraagt voor haar Montessorischool één of meer ONDERWIJZERS(ESSEN) Brieven aan het Hoofd Mej. H. G. Th. Westendorp, Pallaesstraat 3, Utrecht. Telefoon 030 - 23057.
Advertentie
ADVERTENTIE fc>v vV o
Advertentie
OGEM N.V. Gevestigd te Rotterdam GEWONE ALGEMENE VERGADERING VAN AANDEELHOUDERS op WOENSDAG 24 juni 1970 des voormiddags te 11.30 uur. ten kantore van de vennootschap, Mathenesserlaan 321 te Rotterdam. Het jaarverslag, waaraan de agenda is toegevoegd, is verkrijgbaar ten kantore van de vennootschap en van de Algemene Bank Nederland N.V. te Amsterdam, Rotterdam en 's-Gravenhage, alsmede ten kantore van de Bank Mees & Hope NV te Rotterdam en 's-Gravenhage. Stemgerechtigd zijn houders van aandelen op naam of aandelen aan toonder, mits de mantels van laatstgenoemde aandelen uiterlijk op vrijdag 19 juni 1970 gedeponeerd zijn ten kantore van de vennootschap of van een der hierboven vermelde bankinstellingen. Rotterdam, 10 juni 1970 DE RAAD VAN BESTUUR N.V. NATIONAAL BEZIT VAN AANDELEN OGEM Gevestigd te Rotterdam GEWONE ALGEMENE VERGADERING VAN AANDEELHOUDERS op WOENSDAG 24 juni 1970 des voormiddags te 12 uur, ten kantore van de vennootschap, Mathenesserlaan 321 te Rotterdam. Het jaarverslag, waaraan de agenda is toegevoegd, is verkrijgbaar ten kantore van de vennootschap en van de Algemene Bank Nederland N.V. te Amsterdam, Rotterdam en 's-Gravenhage, alsmede ten kantore van de Bank Mees & Hope NV te Rotterdam en 's-Gravenhage. Stemgerechtigd zijn houders van aandelen op naam of aandelen aan toonder, mits de mantels van laatstgenoemde aandelen uiterlijk op vrijdag 19 juni 1970 gedeponeerd zijn ten kantore van de vennootschap of van een der hierboven vermelde bankinstellingen. Aandeelhouders kunnen desgewenst de vergadering bijwonen van OGEM N.V., welke op 24 juni a.s. te 11.30 uur gehouden wordt ten kantore van de vennootschap, Mathenesserlaan 321 te Rotterdam. Rotterdam, 10 juni 1970 DE VOORZITTER VAN DE RAAD VAN BEHEER
Eddie Pieters Graafland neemt afscheid op hoogtepunt van carrière „DE PRESTATIE STAAT VOOROP" Van onze speciale verslaggever BERT NEDERLOF
BARENDRECHT, 10 juni —- Slechts de allergrootsten in de sport kunnen op het hoogtepunt van hun carrière afscheid nemen van het succes. Anton Geesink kón het en vorige week bewees ook Eddie Pieters Graafland (36) afstand te kunnen nemen van dc sentimenten die een sportman ertoe kunnen bewegen toch nog een .jaar door te gaan. Na de Europacup-finale in Milaan, voor Pieters Graafland de onbetwiste topper van achttien jaar topvoetbal, besloot-hij definitief te stoppen. Een glanzende sportcarrière kwam daarmee toch nog vrij onverwacht tot een einde. Een carrière die, zoals Graafland zelf zegt, van louter hoogtepunten aan elkaar hing. Pikant detail bij het afscheid van Pieters Graafland: Anton Geesink was een van de eersi en die hem telefonisch gelukwensten met zijn besluit. Het lijkt een ongelofelijke zelfbeheersing te vragen juist op een hoogtepunt te stoppen. Pieters Graafland: „Voor mij stond de prestatie altijd op de eerste plaats, het geld was daaraan weliswaar vastgekoppeld, maar het stond niet centraal. Ik ben altijd alleen geïnteresseerd geweest in topsport, in het bereiken van topprestaties. In het begin zag ik in Ajax het hoogste wat er te bereiken viel, maar later zag ik dat in bij Feijenoord waarschijnlijk nog hoger zou kunnen komen. Daarom- vpel ik er niets voor om nog een paar jaar voor een andere club te spelen. Als je ziet hoe slecht er in het lagere voetbal soms wordt gespeeld... Nee, dat hoeft voor mij niet. lk heb gewoon alles bereikt wat je als Nederlandse topvoetbalier kan bereiken: vijf landstitels, zevenenveertig interlands, de Europacup en een koninklijke onderscheiding. Op een gegeven moment zat je de ene dag in Paramaribo en de volgende in Moskou. Waarom zou ik dan nog doorgaan? He», viel mij niet moeilijk afscheid te nemen. Al die mensen, die me de afgelopen dagen hebben gebeld on\ me te feliciteren, hebben dat afscheid alleen maar gemakkelijker gemaakt." Toch ontbreekt er iets op de imponerende erelijst van Pieters Graafland: een wedstrijd voor de eindronde van de strijd om de wereldtitel. Hij zegt: „Het Nederlands elftal is altijd homogeniteit te kort gekomen, het was nooit constant. Dat was een jaar of tien geleden ook al zo. We verliezen met 7—o van Duitsland — die wedstrijd kan je rustig het dieptepunt van tnijn carrière noemen —- en eenr paar \veken later wordt België met !)—1 opgerold. De laatste jaren is die tendens nog sterker geworden. Op de beslissende momenten kwamen we steeds net iets te kort. Zelfs toen we met Luxemburg en Zwitserland in één poule zaten, konden wij. het niet redden. Ik geloof dat dat in de eerste plaats aan de spelers zelf ligt. Het gaat bij ons eerst om het geld, daarna komt pas de prestatie. Dan was er plotseling weer iemand geblesseerd, dan werd er weer iemand het veld uitgestuurd. Steeds was er wat. Al die kleine dingetjes hebben die homogeniteit in dc weg gestaan."
EDDIE PIETERS GRAAFLAND: Jk kan me nu eindelijk wijden aan uitbreiding van de zaak."
Hoogste
J'ieters Graafland, dat is bekend, maakte er nooit' een geheim vali dat bif er alles voor over had om voor het Nederlands elftal geselecteerd te worden. Ilij legt dat uit: „Ken plaats in het Nederlands elftal betekent dat jü de beste bent op een groep van vier-, vijfhonderdduizend voetballers. Voor mij betekende het Oranjeshirt de hoogste err. Daarom vond ik hrt ook zo teleurstellend dat men rnU een paar jaar geleden zo maar liet vallen. Ik heb nooit meer iets gehoord. Geen bedankje, niets. Niet dat ik nou om een bedankje zat te. springen, maar het typeert wel dat er iets ontbreekt aan de begeleiding van het Nederlands elftal. Na mij zijn er trouwens ineer voorbeelden van spelers die er zonder meer naast zijn gezet. Dat is toch wel raar. Door zulke dingen gaan anderen zeggen: voor mij hoeft het niet meer. Met zo'n begeleiding kweek je natuurlijk nooit een eenheid." „De clubs krijgen nu geld wanneer ze een speler afstaan, maar dal gaat me toch te ver. Dc spelers zouden in een interland risico lopen, maar kunnen 7.e op de training ook niet geblesseerd raken? Als ie naar je werk gaat. kan er tenslotte ook iets gebeuren. Ik geloof niet dat we met het Nederlands
elftal op dc goede weg zijn. Akkoord, we hebben nu een nieuwe trainer, maar ook die man zal fouten maken. Bij ons moeten de clubs nog altijd voor internationale successen zorgen. Ik ben ervan overtuigd dat Feijenoord op dit ogenblik in Mexico een uitstekend figuur zou slaan. Pas wanneer de spelers weer graag in het Nederlands elftal willen staan, kunnen we ook met de nationale ploeg wat bereiken.'' Piötérs Graafland maakte in dé afgelopen jaren vele fasen mee in de ontwikkeling van het voetbal. Hij maakte ooit deel uit van de ploeg waarin het legendarische trio Wilkes— Lenstra—Rijvers uitkwam, hij kreeg vele tientallen verschillende verdedigers voor zich en onlangs nog speelde hij met Keizer en Cruyff. de vedetten van nu. Pieters Graafland: „Als doelman kost het je geen moeite om over te schakelen. Het maakt niet veel uit of je nu een verdediging op één lijn of een defensie met een ausputzer voor ie hebt. Je bent een zelfstandige pion. Het enige verschil met vroeger is dat je nu veel minder afstandsschoten krijgt te verwerken. Er worden nu minder risico's genomen. Voor een veldspeler ligt dat heel anders. Daarom heb ik.ook zo'n bewondering voor een man als Coen Moulijn. Hij heeft zich wél helemaal moeten aanpassen. Ik geloof bijvoorbeeld niet dat Abe Lenstra in het voetbal van nu zou passen. Hij zou waarschijnlijk te statisch zijn. Van de verdedigers die ik in de loop der jaren voor me heb gehad heb ik het meest waardering voor Van der Hart en voor Israël. Die twee zijn voor mij van even grote klasse." De carrière van Eddie Pieters Graafland, van de super-individualist die er bij wedstrijden in het'buitenland altijd op stond alleen te slapen („lk was voortdurend met mezelf bezig, lk zou een ander alleen maar uit zijn slaap hebben gehouden"), telde slechts weinig teleurstellingen. In feite vormde alleen het afgelopen seizoen een pijnlijke ervaring. Met de komst van Ernst Ilappel, de nieuwe trainer, werd Pieters Graafland naar de reservebank verwezen. Treytel kreeg de voorkeur. Pieters Graafland: „Toen ik in 1957 mijn eerste twee wedstrijden voor het Nederlands elftal had gespeeld, werd ik óók gepasseerd, terwijl ik toch fantastisch had gekeept. Maar omdat Elek Schwartz, die toen als bondscoach werd aangesteld, me niet kende, haalde hij De Munck terug. Ik heb toen twee jaar moeten wachten op een nieuwe kans. Ergens was dat begrijpelijk. Schwartz wist wat hij aan De Munck had." „Maar Happel zette me er zonder meer naast, zonder enige aanleiding. 11; dacht toch dat ik net een fantastisch seizoen achter de rug had, maar in het afgelopen jaar kreeg ik geen enkele kans te bewijzen wie er nu eigenlijk de beste doelman was: Treytel of ik. Er werd gezegd: we kijken vooruit, maar dat zag ik niet zo. Vanaf m'n dertigste jaar heb ik er steeds alles aan gedaan om fit te blijven. Naast do training liep ik regelmatig een vast parcours, hier in Barendrecht. ik werkte veel met gewichten en met touwtje springen hield ik m'n conditie op peil. Ik voelde me in alle opzichten fit. Daarom vond ik niet dat je de leeftijd in zo'n geval de doorslag moet laten geven. Wat dat betreft neem ik Jashin graag r.ls voorbeeld. Hij werd nooit, vervangen, omdat er gewoon geen aanleiding was om hem te vervangen.'
EPG maakte vier landstitels mee
Van onze speciale verslaggever BARENDRECHT, 10 juni — Eddie Pieters Graafland meldde zich op elfjarige leeftijd aan bij Ajax („In die tijd maakte ik al een handvol kampioenschappen mee. We wonnen soms wedstrijden met 23—0 of zo"). Pieters Graafland maakte als 17-jarige* junior al zijn debuut in Ajax' topelf. Eén jaar later al veroverde hij een vaste plaats. In zijn Ajax-periode maakte hij één landstitel mee. In 1958 vertrok Pieters Graafland voor een bedrag van f 134.000 naar Feijenoord. In totaal speelde hij ruim vijfhonderd wedstr ij d e n voor Feijenoord. Zijn totaal-aantal Europacupwedstrijden ligt tussen de twintig en vijfentwintig. Met Feijenoord haalde hij vier landstitels binnen. In april 1957 maakte hij tegen België (1—1) een voortreffelijk debuut in het Nederlands elftal. In die wedstrijd stopte hij de doorgebroken Coppens viermaal af. In totaal kwam hij tot 47 caps.
Aanleiding
o / Eind april waren dc matige prestaties van Treytel voor Ilappel tenslotte toch aanleiding oni een beroep op Pieters Graafland te doen voor het duel met Celtic Pieters Graafland: „In eerste instantie wees ik het verzoek van Happel af. Ik vroeg of ik er een nachtje over mocht slapen. Maar toen ik de volgende dag opstond was het voor mij zeker dat ik „ja" zou zeggen. Ik heb een fijn gesprek gehad met Happel, alle moeilijkheden zijn toen uitgepraat. Ik had wel nens eerder een gesprek met hem gehad, voor de wedstrijd tegen Reykjavik, maar dat veranderde toen niets aan de situatie. In die laatste week voor Milaan heb ik er alles aan gedaan om het vertrouwen van Happel waar te maken. Op de dag van het vertrek heb i!: 's morgens nog een partij tennis gespeeld om mijn gedachten zoveel mogelijk van die wedstrijd af te leiden. Op mijn hotelkamer heb ik voor het duel nog met handknijpers geoefend. Ik geloof wel te mogen stellen dat alle-; goed is gegaan. Ik ben in Milaan geen moment nerveus geweest.'' „Ik koester ook geen enkele rancune ten opzichte van Happel. Integendeel, die man had Feijenoord een jaar eerder moeten hebben. Happel, Hüfling en Schwartz. Dat zijn dc drie trainers waarvoor ik het meest resnect heb. Happel en Hofling omdat zij zo verschrikkelijk veel variatie in hun training wisten te brengen en je fijn aanvoelden omdat het zelf profs zijn geweest, en Schwartz omdat hij een fantastische training voor keepers had samengesteld ' Ooit verwisselde Eddie Pieters Graafland van club voor het luttele bedrag van f i:»4.UOU, in die dagen nog een record. Nu brengen spelers als Koudijzer en Beek al meer op. Pieters Graafland: „Ik geloof dat we met die krankzinnige bedragen, die er nu voor een speler gevraagd worden, op de verkeerde wee zijn. In de tijd dat Costa Fereira bij Benfica op zijn eindje liep, ben ik dooi Benfica benaderd, ik eiste toen zóvee' dat men er maar van afzag. Maar als je ziet dat er nu al spelers in Nederland zijn die een ton handgeld vragen, dan wordt het tijd ie af te vragen wat we eigenlijk aan het doen zijn. Ik geloof dat Cruyff de boel een beetje ge!; heeft gemaakt. In de toekomst zal Ajax de strijd met t'eijenoord waarschijnlijk toch moeten verliezen. Ajax is financieel gewoon minder sterk. Feijenoord heeft zoveel meer mogelijkheden. Ik geloof dat Feijenoord een tweede Real Madrid kan worden. Het kan jaren achtereen landskampioen worden en het kan internationaal >een dominerende tol blijven spelen."
Steun
„Maar dan zal cr wel een verstandig bestuursbeleid gevoerd moeten worden. Ik geloof dat manager Brox ;ijn taak op het ogenblik niet meer aankan. HU /.ai steun moeten krijgen. Er zijn tenslotte miljoenen guldens mee gemoeid. Ik denk trouwens dat alle elubs binnen vijf jaar gespecialiseerde mensen zullen hebben. I)e trainer zal alleen de verantwoording voor zijn elftal moeten hebben. Maar dan moet zo'n trainer wel oprecht zijn. Hij moet niet een oogappel de hand hoven het hoofd honden. In zo'n geval zou hot bestuur moeten ingrijpen. Je moet het zó zien:
examens
ROTTERDAM — Nederlandse economische hogeschool, doctoraal economie: W. Jonkers, W. Hooijkaas. A. van Gilst. J. van Geest. J. Tjittes, C. van der Houwen, J. de Vries. H. Posthumus. P. Veenland, J. Blokland, G. Eerland, D. van den Berg, S. Griffioen, P. van der Laar, J. Swieringa, .1. Kooistra, C. Groeneveld, J. Dortland, C. Scholtes, E. van der Lek. K. Vrauwdeun», W. Both, D. van Enthoven, L. Nagelsmit, J. Hartog, A. Kouwenhoven. G. Storm, J. van den Belt. J. Sterk, H. Dijkstra. E Kruithof, 11. Moerman, C. van der Leer, P de Rooij, H. Tiemstra. R. van Min. H Geraedts, J. Kwinkelenberg, B. Hoftijzer, P. Arkesteijn, P. Vrolijk, J. van Dijk, R Atsma, A. Jansen, L. Auwaars. D. Dmsemans. F. Weisglas, J. Keern. Baccalauraa! economie: K. Brouwer, A. Kool.
eindexamens
HOLTEN — Openbare Scholengemeenschap: HAVO: M. Bendien. T. Dragt, J. Eddinga, H. Beunk, H. Lunenberg. C. Broersma, H. Kamp. D. Hartgerink. C. Hiimmels, G. Huis. F. v.d. Maat, J. Moekotte, F. Averesch. H. Aansloot, L. Dikkers. J. Enklaar, E. v.d. Harst. H. Kooiman, M. Esman. G. Haarman. A. Boer, R Haas. MEAO: G. ten Bruggencate, J. Dickhoff, M. Everink. L. Wijfjes, J. Eertink. K. Holland. E. Koster. J. Krake, G. Steegeman, G. Zwoferink, G. Wolters, H. v.d. Werff, L. Aanstoot, J. Jonkers. DEVENTER — MMS: M. v. Beek. F„ Berends, A. Brinkman, D. Coldewev. F. Cornel, J. Holthuis, A. Korstanje, A. Last, N. Schalkers, G. Schooderman. H. v. Veelen. J. de Vries, J. Brouwer. J. Hettema, M. v.d, Horst. A. v. Inzen, N. v.d. Klei, R. Koopman, E. Mesritz, H. Nieboer, I. Poelakker, F. Wijers. 1. Kroeze, I. Keuvekamp, M. Vriesekolk. I. Rem, R Roeterdink. L. Bazen, VV. Brinkman. W. Radstake. O. VVeyl. E. Eekhuis, J. Gorka, T. Hagedoorn. A. Kloosterboer, E. Lenderink. B. Michielsen. ROTTERDAM — Gem. Mecklenburrscliool. HAVO: C. Ben». J. Boelee, L. Braken. I. Bruins. M. Bruijnen. VV. Cou- Emou. . Dongen, J. van Doorne, J. Duyves. K. Elhorst. M. Esveld, J. Fase. E. v. d. Giessen. M. Graafland, J. v. d. Heide, C. ter Heurne. A. Horst. S. vrn Houte, E. de Jong. C. de Klerk. J. Kloppers. A. Kouwenhovcn. J. Kramer, S. Levering. E. Lippens. G. Löwcr, W. v. d. Meijden. E. Meijer. N. van Muilwijk. G. Naessens. J. Oostcrwijk. A. den Outer. J. Rodenburg. A. Rook. C. Roozemond, H. van Schooneveld, A. Schut, N. Schagen, H. Stalenburg. J. Veldhuizen. Y. Vcnis, S. Visser. E. v*n Waart. A. Waldmann, G. Wismeyer. G. Bierling, R. Boere, J. Boswinkel, J. Buis. B. Buitendijk. M.'Clerkx, H. Dankers, P. Deurzen. M. Don, A. van Dongen, W. van Doorn. M. Driver. M. Drijver. C. Gardien, H. van Gent, P. Goossens. C. Graafland, A. Groenendijk, R. Heuser. H. de Jong, T. Jung. B. Kesselring. A. Klootwijk, J. Koater, 11. Meenks,, G. , Nederpel, F. NUman. J. Oord, M. den Ouden, H. Pluygerï. C. van Putten. N. Roos. F. Rooy, P 'Schakel.i'A. Smidt; J. Snaauw. J.' Snip. G Snoek. J. Steenbeek, A. Stoel. W. Tegelaar. H. van Veen, M. Vermeiden, H. d«; Vries. H. Wellenstein. H. Wester. C. v. d. Wetering, R. Wittekoek, J. Zwakhals. VENLO, — St. Thomascollege. HBS-A: P. Beeker, E. Roermans. P. Braams, D. Canoij, M. Collin. F. Coppes. M. Coumans, B. Delemarre, W. Doorten, H. Douben, H. van de Goor, H. Hermans, H. Hermans, A. Hooft van Huysduynen, J. Hovens. G. Klaphake. J. Kuntzelaers. Th. Leenen. O Luijk\. H. Mertens, L. Mostart, M. Munnix, Th. Peeters. H. Peters. R. Plomp. W. Roelofs, J. Rooderkerk, G. van RyawycU, J. van Schaik, J. Schreurs. F. Schroeder», L. Schrocders. A. Smcts. R. Smit. P. van Soest, H. Stalman. R. Stapel, L. tapper*, M. Vallen, 1. Verhagen, M. Verhagen. J. Vossen. J. van Well. W. Welles, J. Werdmölder, P. Wolfswinkel. HEERLEN. — Bemardinuscollege. HBS-A: J. van Aernsbergen. H. Budding, F. Duijf, B. Freij. J. van Gennip, J. Huijsmans. J. Lempers, A. van Meer. J. van der Meij. L. Mevissen. P. Prevoo, W. Savelbergh, P. Scheek. G. Tielman, H. Vaessen, P. Vervoort, J. van Waesberghi», C. van der Zwaan.